Не зважаючи на ведення активних бойових дій на території Донецької області, та на норми Постанови КМУ № 206 від 05.03.2022, в яких зазначена пряма заборона стягнення заборгованостей за комунальні послуги, що утворилися після 24.02.2022 року, а також інших нормотивних актів. Предстаники комунальних організацій продовжують стягувати такі заборгованості в судовому порядку. На жаль суди виносят судові накази про стягнення таких заборгованостей.
Враховуючи, те що зазначених територіях йдуть активні бойові дії, більша частина жителів Донецької області, були вимушені переміститись в інші регіони України або інші країни, отже вони навіть не знають, про наявність таких судових справ, оскільки при винесенні судового наказу про стягнення заборгованості, в судове засідання не викликається боржник, а винесений судовий наказ надсилається судом на зазначену в заяві адресу.
Як показує практика, боржник дізнається про наявний судовий наказ лише після початку відкриття виконавчого провадження, коли або заблоковані карткові рахунки, або вже стягуються кошти.
Є декілька варіантів розвитку подій. Боржник згоден з боргом, та стягнення заборгованості продовжується. Або боржник не згоден, і тому для скасування таких судових наказів потрібно звертатись до суду із заявою
Така ситуація відбулась із моїм клієнтом, і ми скасували судовий наказ про стягнення заборгованості. Так, скасування судового наказу не позбавляє ПАТ “Донецькоблгаз” звернутись до суду в позовному провадженні, але такому провадженні передбачене обов’язкове повідомлення божника, тому він зможе реалізувати своє право на захист. Однак представники комунальних послуг не завжди цим правом користуються.
Особисто я вважаю, що кожена особа має право захищати свої інтереси особливо в суді.