Індексація грошового забезпечення є складовою грошового забезпечення військовослужбовців, і як одна з основних державних гарантій щодо оплати їх праці підлягає обов`язковому нарахуванню і виплаті.
Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення визначені Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078 (далі – Порядок № 1078), який поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників.
З набранням чинності Постановою № 1294 відбулись зміни розміру тарифних ставок (посадових окладів) відповідних категорій військовослужбовців.
Визначення базового місяця залежить тільки від зміни розміру тарифної ставки (посадового окладу), яка вперше відбулась у січні 2008 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», яка набрала чинності 01 січня 2008 року та втратила чинність 01 березня 2018 року у зв`язку з прийняттям наказу Міністерства оборони України від 01 березня 2018 року № 90 «Про встановлення тарифних розрядів осіб офіцерського складу Збройних Сил України».
Підвищення тарифних ставок (окладів) військовослужбовців за період з січня 2008 року по березень 2018 року, що є підставою для встановлення іншого базового місяця для проведення індексації, не відбувалося, відтак, січень 2008 року є базовим місяцем для нарахування індексації грошового забезпечення до 28.02.2018 року включно, а тому застосування при індексації іншого місяця як «базового» призводить по порушення прав військовослужбовців, що має своїм наслідком штучне заниження їх грошового забезпечення.
Як, показує практика військові частини не проводили індексації грошового забезпечення, що призводило до зменшення доходу військових.
Бездіяльності військових частин у ненарахуванні індексації грошового забезпечення є протиправною та порушує права військовослужбовців, оскарження дій військової частини можливо у судовому порядку.
Перелік документів:
- паспорт та РНОКПП позивача
- посвідчення учасника бойових дій
- довідка форми 5
- грошовий атестат
- ін. документи